DOWNLOAD

Máte nápad ako zlepšit tento web napište nám vaš nápad na email 0857@azet.sk tešime sa na vaše nápady.admin

Kalendář

Hodiny

Štatistika navštev

TOPlist

odkazy

Hry do mobilu

Date Or Ditch CZ

DateorDitch_SonyEricsson_W810i_CZ_IGPL_EU_115.jar, (510.51kB)
Znáte je všichni. Herní simulátory se už dávno zabydlely i na mobilních telefonech. A ač byly sebelepší, jednoduše se už ohrály a my na ně tak maximálně vzpomínáme. Na některé v dobrém, na některé ve zlém. Proto možná mnohé překvapilo, že Gameloft připravil další hru, která o sobě předem hlásala „jsem sociální simulátor“. Proto jsem k ní možná i ze začátku přistupoval trochu opatrně. Tento pocit zprvu podpořila i vyloženě ohraná grafika. Nicméně tato hra má něco, co všechny prvotní obavy rozehnalo. Dokáže vás vtáhnout přímo do děje. Doslova připoutat k vašemu mobilnímu telefonu. Nebudu ani příliš přehánět, když řeknu, že Rande nebo Kopačky dohrajete na jedno spuštění. Za ono připoutání může i nemalou měrou kompletní česká lokalizace. Bez ní by to prostě nebylo to pravé ořechové.

 


Dlouze nyní přemýšlím, co vám o hře povím. Velmi nerad bych prozradil příběh či přímo jednotlivé scény. Připravil bych vás o to nejlepší. První kroky v menu hry vás nepřekvapí. Samozřejmostí je možnost výběru pohlaví, za které budete hrát. Poté si již jen přečtete informační kartu o vás a šup do hraní. Ale nebojte, nebudete vhození do rybníka a plavte si. Takové „nevychované“ způsoby byste u Gameloftu hledali marně. Sice se najednou ocitnete v jakémsi baru a vše nasvědčuje tomu, že se budete muset začít starat, ale než mrknete okem, je vám nabídnut tutoriál. Zda ho využijete, nechám jen na vás. Ale vše zvládnete i bez něj. Tento simulátor se totiž značně liší od svých předchůdců. Můžete dát sbohem všemožným kontrolám zdraví, hygieny či intelektu. Tyto vlastnosti jsou tentokrát nepodstatné. Jednak tu jde především o sbalení nějaké kočky (nebo kocoura) a celá hra je založena na více či méně volných rozhovorech.

 


Jediné, co je striktně nalajnováno, je výběr potenciálních partnerek/partnerů. Ty nebudete muset hledat. V podstatě na ně někdy i doslova narazíte. Pak už je vše ve vašich rukách. Slečna/chlapec vám položí otázku a vy vyberete jednu ze tří možných odpovědí, která je dle vašeho mínění nejlepší. To, zda jste poslední větou u protějšku zabodovali, zjistíte okamžitě. Prvním indikátorem je čára v horní části displeje. Druhou a přirozenější možností je pohlédnout slečně/chlapci do tváře. Gameloft si s obličeji neskutečně pohrál, a tak se dočkáte nespočtu různých grimas. Zaregistrovat tak, že by vás daná osoba samou láskou nejraději snědla, proto není problém. Ovšem jak se říká, lehce nabyl, lehce pozbyl. Stejně snadno jako „skórovat“, lze i v jednom okamžiku vše pokazit. A pokud to vážně přepísknete, hra okamžitě skončí. Bude nabídnut druhý pokus s či bez nápovědy. Víceméně ale mohu říci, že pokud se budete snažit chovat tak jako v opravdovém životě, předčasný konec hry vás nepotká.

 


Jak jsem již psal výše, příběh moc rozebírat nebudu. Ale bude celkem pěkně zamotané. Zamilujete se naráz do dvou dívek/chlapců. To už samo o sobě samozřejmě působí nepříjemné komplikace, zejména při možné vzájemné konfrontaci obou přítelkyň/přítelů. Ale ani to ještě nebude vše. Do života vám opět vstoupí vaše „bejvalka“ a můžete hádat třikrát proč. Nakonec před vámi bude velké rozhodování a málem budete dotaženi až k oltáři. Poměrně příjemným oživením jsou i kvízy, díky kterým zjistíte, jak si představujete romantické rande, jak líbáte apod. Jednotlivé kvízy budou po dohrání celé hry přístupné přímo z hlavního menu. Hodnotit grafickou stránku ve hře nemá příliš smysl. Většinu času totiž strávíte nad rozhovory a tam je vše důležité dovedené k dokonalosti. Zvuková kulisa by se zařadila do dnešního průměru. Neuchvátí ničím převratným, ale určitě ani nikoho neurazí.

 


Po začátku, kdy jsem ke hře přistupoval velmi opatrně, nastal obrat o téměř 180°. Hru jsem tak během jednoho dne dohrál dvakrát a ani to stále nevylučuje možnost dalšího opakování. Během jednoho hraní totiž zdaleka nevyčerpáte veškeré možnosti – hra může skončit pokaždé jinak. Hře lze jen s obtížemi vytknout něco zásadního. Jde o maličkosti. Na jednu stranu trochu kopíruje své předešlé tituly, ale zároveň dává dostatečně najevo to, čím je zcela originální. Rozhodně hru nelze srovnávat s tituly ze série Nights. Pokud bych nakonec přeci jen měl vyšťourat věc, která mě zamrzela, tak je to délka hry. Vůbec by nevadilo, kdyby se to randění trochu protáhlo.